Plechové strechy

NOVOSTAVBY

Oceľová strecha je viac ako len strešná krytina. Zahŕňa tiež odkvapový systém, strešné bezpečnostné prvky, oplechovanie a mnoho ďalších prvkov a príslušenstva, ako je to znázornené na nasledujúcom obrázku.

ruuki1

 1. Strešná krytina
 2. Odkvapový systém
 3. Rebríky
 4. Snehové zábrany
 5. Strešná lávka
 6. Hrebenáč
 7. Štítová obruba
 8. Odkvapové lemovanie
 9. Odvetranie (strešné prestupy)
 10. Oplechovanie komína
 11. Oplechovanie úžľabia
 12. Lemovanie spoja

Najdôležitejším aspektom kvalitnej strechy sú starostlivo zvolené diely a to, aby tieto diely spolu ladili funkčne aj vizuálne.

Vaša strecha je viac ako len strešná krytina. Dôležité sú všetky samostatné súčasti strechy, od najmenších skrutiek až po veľké diely strešnej krytiny a rebríky. Každá súčasť zohráva dôležitú úlohu v bezpečnosti, trvácnosti a atraktivite vašej strechy.

Vďaka správnym materiálom, montáži a údržbe máte istotu dobre fungujúcej strechy.

Strešná krytina chráni váš dom a jeho konštrukciu pred dažďom, vetrom a snehom. Je zároveň najviditeľnejšia črta vášho domu a určuje jeho vzhľad a identitu vášho domova.

Úlohou strešnej konštrukcie je vytvoriť pevný základ na pripevnenie strešnej krytiny. Konštrukcia obsahuje latovanie, kontralaty a difúznu fóliu. Dobre postavená strešná konštrukcia zvyšuje aj zvukotesnosť a tepelnú izoláciu vašej strechy.

ruuki2

 1. Difúzna fólia
 2. Latovanie
 3. Kontralaty

Oplechovanie a lemovacie prvky sú dôležité pre konečnú úpravu strechy. Pevne spájajú rôzne prvky vašej strechy, čím jej dodávajú jednotný, vizuálne pôsobivý a súvislý vzhľad.
Odkvapový systém zahŕňa odkvapové žľaby, odkvapové rúry a ďalšie prvky na efektívne odvádzanie dažďovej vody do kanalizačného systému.

Strešné bezpečnostné prvky, rebríky a strešné lávky a slúžia na bezpečný pohyb po streche, napríklad pri vykonávaní údržby alebo čistení. Snehové zábrany zabraňujú, aby sa sneh a ľad zošmykol zo strechy na ľudí pod strechou a rebríky poskytujú hlavné únikové trasy v prípade požiaru. V niektorých krajinách je zákonom dané, aby určité strešné bezpečnostné prvky, ako napríklad rebríky, snehové zábrany a strešné lávky, tvorili súčasť strechy, takže si to nezabudnite overiť na miestnom úrade.

Odkvapový systém poskytuje bezpečné odvádzanie dažďovej vody do kanalizácie.


RENOVÁCIE

VYZERÁ VAŠA STRECHA STARO A NEMODERNE?

Vaša strecha možno vyzerá staro a nemoderne, farba je zašlá, alebo napríklad chcete, aby váš dom vyzeral lepšie, než dom susedov?
Niekedy možno postačí strechu jednoducho umyť. Vo všetkých ostatných prípadoch, napr. ak máte na streche hrdzu, účel možno splní ošetrenie strechy novým náterom. Avšak starý a ošumelá vzhľad strechy by mohol byť tiež známkou závažnejšieho poškodenia, ktoré je nevyhnutne opraviť čo najskôr.

POTREBUJE VAŠE STRECHA ČASTO ČISTIŤ ALEBO UŽ AJ NOVÝ NÁTER?

Bez ohľadu na materiál, z ktorého je strecha vyrobená, stále potrebuje aspoň raz za čas určitú minimálnu údržbu. Z našich skúseností odporúčame preveriť stav strechy aspoň dvakrát ročne. Ak je potrebné čistiť vašu strechu a opravovať ju častejšie, môže s ňou byť niečo vo vážnom neporiadku.
Život s oceľovou strechou je jednoduchý. V porovnaní napríklad s betónovými či bitúmenovými krytinami sa na oceľové streche špina drží menej a porůstáním obávaných machov trpia minimálne. Oceľová strecha sa jednoducho umýva, ak je to potrebné a vydrží v akýchkoľvek poveternostných podmienkach.
Včasná renovácie vašej strechy je výhodnejšie, než začať konať až pri vážnych problémoch a poškodeniach strešného plášťa. Ak máte akýkoľvek problém so strechou, odporúčame bezodkladne konať. Odkladanie rozhodnutia o renovácii môže viesť k vyšším nákladom, napríklad vlhkosťou a plesňami vo vnútri domu. Vždy je lepšie urobiť niečo včas, než bude príliš neskoro.

POZORUJETE U VAŠEJ STRECHY VLHNUTIE, ALEBO DOKONCA PREPÚŠŤA VODU DO DOMU?

Poškodenie vnútorných stien a strešnej konštrukcie vodou je zvyčajne jasným príznakom toho, že vaša strecha potrebuje okamžitú opravu, alebo že vás odkvapový systém neodvádza vodu tak, ako by mal.
Dôvody týchto javov možno často pomerne jednoducho odhaliť. Stačí pozrieť strechu a pátrať po poškodeniach povrchu, chýbajúcich skrutkách, zle vykonanom, alebo nedostatočnom oplechovanie a podobných viditeľných poškodeniach. Mali by ste kontrolovať strechu pravidelne, pretože časté zmeny počasia môžu mať negatívny efekt aj na odkvapové háky a nosné prvky.
Pamätajte, že je dôležité tiež kontrolovať, či strešná konštrukcia je zodpovedajúcim spôsobom ventilovaná. Nedostatočná cirkulácia vzduchu spôsobuje hromadenie vlhkosti a tým aj možné problémy s plesňami.
Pokiaľ zaznamenáte závažnejší problém s poškodeniami strechy, alebo plesňami, kontaktujte naše poradenstvo pre viac informácií ako sa o strechu najlepšie postarať.

UVAŽOVALI STE O ZLEPŠENIE IZOLÁCIA VAŠEJ STRECHY?

Izolácia je dôležitou časťou každej strechy: kvalitne vykonaná izolácia udržuje váš domov v teple počas zimy ale aj udržuje chladnejší vzduch vo vnútri počas leta. Prispieva tiež k šetreniu nákladov ako pri vykurovaní, tak pri chladení domu.
Detekovanie nevhodné, či nekvalitne uskutočnenej izolácie je počas zimy pomerne jednoduché. Ak vidíte cencúle visiace z odkvapov, alebo malé časti strechy bez snehu, vaše strecha stráca teplo, čo znamená, že je potrebné preveriť tepelnú izoláciu.
Zlepšenie stavu tepelnej izolácie strechy je kvôli efektivite a úsporám vhodné skombinovať s kompletnou renováciou strechy.

JE VAŠA STRECHA BEZPEČNÁ?

Pre bezpečný pohyb po streche aj na strechu a zase dole slúžia bezpečnostné prvky. Údržba a pohyb po streche sú bezpečné, ak máte namontovaný dostatočný počet bezpečnostných prvkov. Bezpečnostné prvky zahŕňajú rebríky, strešné lávky, snehové zábrany aj.
Snehové zábrany zabraňujú snehu a ľadu padanie z okrajov strechy, rebríky slúži ako základný bezpečnostný prvok uľahčujúce výlez na strechu, ale slúži aj ako požiarne únikové prostriedky. Niektoré strešné bezpečnostné prvky sú dokonca vyžadované pri stavbách zákonom.
Skontrolujte každý jednotlivý bezpečnostný prvok na vašej streche, Uistite sa, že voľne nevisí a sú pevne pripevnené ku streche či fasáde. Preverte takisto akékoľvek ďalšie strešné prvky, či sú pevne pripevnené a drží na svojom mieste ..
Pamätajte si: vhodné strešné produkty chráni vás, vašu strechu aj ostatných ľudí.

OBSAHUJE VAŠA STRECHA NEBEZPEČNÝ MATERIÁL?

Strešné krytiny s azbestom boli hojne používané ešte v osemdesiatych a hocikedy aj na začiatku deväťdesiatych rokov a na veľkom množstve rodinných budov i verejných stavieb sa nachádza dodnes.
Strešné materiály s azbestom nepredstavujú príliš vysoké nebezpečenstvo, kým sú v dobrom stave. Ak máte podozrenie, že niektoré z prvkov vašej strechy obsahujú azbest, kontaktujte našich technických poradcov a poraďte sa s nimi ešte pred tým, než s výmenou krytiny začnete.
Renovácia alebo výmena takej starej strechy znamená vážne nebezpečenstvo pre obyvateľov objektu, pretože ich môže vystaviť vplyvu azbestových vlákien, ktoré sa pri takýchto prácach uvoľňujú. Azbest ako je známe spôsobuje závažné zdravotné problémy. Ak sa rozhodnete pre odstránenie a výmenu také strechy, vždy využite služby profesionálnych firiem, ktoré sú pre nakladanie s týmto druhom odpadu vyškolené a majú zodpovedajúce vybavenie.
Niektoré krajiny tiež ponúka finančné dotácie na renováciu strechy s azbestom.

CHCETE PREDAŤ VÁŠ DOM A RADI BY STE DOSTALI LEPŠIU CENU?

Nová strecha výrazne zlepší vizuálny dojem celého domu. Ak strechu zrenovujete pred predajom domu, zvýšite tým jeho vizuálnu atraktivitu a navýšite tým počet potenciálnych kupcov a tiež skrátite dobu predaja domu.


PRODUKTY

PREČO RUUKKI PLECHOVÉ STRECHY?

PRVOTRIEDNE VÝROBKY

Ruukki vyrába strechy vo Fínsku už viac ako 50 rokov. Vývoju našich výrobkov a služieb venujeme nepretržitú pozornosť, aby sme vám ponúkli pre váš dom najvyššiu možnú kvalitu. Všetky naše produkty sú mimoriadne odolné, dokonale spoľahlivé a označené značkou CE.

50-ROČNÁ ZÁRUKA 

Náš systém tried kvality vám pomôže nájsť dokonalé riešenie pre váš nový dom. Trieda kvality výrobku vymedzuje jej technickú záručnú dobu. Trieda kvality Ruukki je zárukou kvality – je to sľub, ktorému môžete veriť.

ĽAHKÉ ALE ODOLNÉ

Oceľ je spoľahlivý materiál pre strešné krytiny s dlhou životnosťou, ktorá dokáže odolávať počasiu celé desiatky rokov. Je ľahká, čo urýchľuje a uľahčuje montáž. Oceľ sa dá okrem toho ľahko tvarovať, aby sledovala tvary a uhly strechy.

STOPERCENTNÁ KVALITA

Stavební odborníci poznajú kvalitu našich striech. Mnohé z novo postavených, alebo rekonštruovaných domov má dnes strechy Ruukki. Jednoduchá montáž a kompatibilita výrobkov z nich robí vhodnú voľbu pre všetky projekty budov. Ak ste sa rozhodli pre kúpu domu na kľúč, uistite sa, že dostanete strechu Ruukki ktorá jediná vám garantuje záruku až 50 rokov.

PROFESIONÁLNA MONTÁŽ

Naše ponúka obsahuje skutočne všetko: sme schopní poradiť s dodať strechu, ale tiež odporučiť certifikovanú montážnu firmu, ktorá vykoná samotnú montáž a to profesionálne a rýchlo, s plnou zárukou.. Budeme s vami počas celého postupu, od prvého plánovania až po montáž. Ponechajte zodpovednosť na nás a vy sa iba tešte z vašej novej strechy.

 

PONUKA

 • STREŠNÉ KRYTINY

KRYTINY V TVARE ŠKRIDLE

adamante-main-03

KRYTINY SO STOJATOU DRÁŽKOU

classic-d-main-02

TRAPÉZOVÉ PLECHY

t35-40xw-1035-main-01

 • ODKVAPOVÝ SYSTÉM

 • STREŠNÉ BEZPEČNOSTNÉ PRVKY